Konteyner Mutfak


Günümüzde teknolojinin gelişimi birçok ticari sektörü olumlu olarak etkilemiştir. Teknolojinin gelişimi ile birçok ürün daha kolay ve daha ucuza mal edilebilmektedir. Dolayısıyla çeşitli sektörler de bu hızdan nasibini almıştır. Artık her durum ve şart içinde birtakım çözümler üretebilmek çok kolay olmaktadır. Bunlardan birisi de çelik malzemeden imal edilen konteynerlerdir. Aslında bir yük ve eşya taşıma ve depolama çözümü olan konteynerler genellikle gemi, uçak veya tren ile entegre olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte kolay taşınır ve kurulur olması gibi sebeplerle konteyner mutfak ayrı bir çözüm olarak müşterilere sunulmaktadır. Genellikle kalabalık insan gruplarına yemek pişirmek ve yemek sunumu yapmak için kullanılan bu mutfak çeşidi mobilize bir ürün olması sebebiyle daha çok seyyar taleplere cevap olarak üretilmektedir. Bir mutfaktan beklediğiniz her türlü hizmet ve konforu sunabilen bu konteynerler bilhassa şantiye veya askeri kamplar gibi kurulup taşınabilen alanlar için tercih edilmektedir. Deprem, sel, yangın gibi acil olaylarda ve felaketlerde de inanılmaz hızlı kurulumuyla neredeyse tek çözüm olan bu mutfak tipi hastaneler, ceza evleri gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Günübirlik kullanım için de çok uygun olan bu konteyner mutfaklar programlar, iftar yemekleri, sünnet düğünleri gibi organizasyonlarda da hizmet vererek büyük bir boşluğu gidermektedir.

Konteyner Mutfak Özellikleri

Mutfaklarda bulunan birçok unsuru içinde barındıran konteyner mutfak daha fazla donanım da içermektedir. Bulaşıkhane, kuru gıda rafları, istif rafları, soğuk hava deposu gibi birçok ihtiyaca cevap veren bu mutfaklar yan yana dizilebileceği gibi üst üste de sıralanabilmektedir. De monte yapıda üretilen mutfaklar her türlü enerji kaynağının kullanılmasına imkân sunmaktadır. Elektrikli veya gazlı fırınların kurulmasıyla birlikte yemek pişirmek için yeterli alan genişliğine sahiptir. Arzuya göre çeşitli ebatlarda üretilebilen bu mutfaklar ile beş yüz, bin veya iki bin beş yüz kişiye hizmet sunabilmek olasıdır. Üretim maliyeti diğer mutfaklara oranla çok düşük olan bu konteyner mutfaklar, sıcak soğuk her türlü yemek servisine müsait yapıdadır. Mutfak bünyesinde her türlü genişlikte konuşlandırılabilecek tezgâhlar ile çok farklı hizmet alanlarında kullanılmaktadır. Üretim malzemesi olarak krom çelik gibi paslanmaz ve sudan etkilenmez malzeme kullanıldığından oldukça uzun ömürlüdür. Uzun kullanım için satın alındığında her bir köşesinde bulunan aparatlar vasıtasıyla sabitlenme ve güvenli kullanım mümkündür. En büyük artısı ise taşınabilir yapısı sebebiyle tekrar ve tekrar kurulum ve kullanım imkânı vardır ki bu söküp kurulumun yapıya her hangi bir zararı yoktur.

Konteyner Mutfak Hijyen


YÜretim malzemesi itibariyle nemden, tozdan, sudan ve iklim koşullarından etkilenmeyen bu konteyner mutfak oldukça hijyenik bir üründür. Bakteri tutmayan ve paslanmayan yapısı ile çok sağlıklı yemekler pişirebilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca mutfak içi raflar ve tezgâhlar kolay temizlenebilir yapıdadır.


İLETİŞİM BİLGİLERİ

MERKEZ

Adres : Gümüşsuyu Cad. Litros Yolu No:17 34010 Maltepe,
Bayrampaşa / İstanbul - Turkey
Tel : +90 212 612 26 11
Fax : +90 212 493 10 16
Email : info@kayalarmutfak.com

Kasımpaşa Showroom

Adres : Bahariye Cad. No: 37
Kasımpaşa / İstanbul - Turkey
Tel : +90 212 238 28 61
Email : info@kayalarmutfak.com